Hasan Kalın

Seyitgazi Belediye Başkanı

Değerli hemşerilerim,

İlçemiz 1200 yılından itibaren Seyitgazi ismi ile anılan 1000 yıllık köklü bir mirasın devamını yaşatan mümtaz bir beldedir. Bu vesile ile Allah, Türkistan’dan Endülüs’e, Ahlat’tan, Malazgirt’ten, Domaniç’e, Söğüt’e uzanan, buradan üç kıtayı içine alan coğrafyanın Türk yurdu olmasına sebep olan, adı ilçemize verilen büyük komutan ve alperen Seyyid Battal Gazi Hazretlerine ve bize bir yurt, bize bir vatan, bize bir istiklal kazandıran tüm şehit ve gazilerimize ebediyen rahmet eylesin. Mekânları cennet olsun.

Allah’a şükürler olsun ki Seyyid Battal Gazi Hazretlerinin yaktığı çerağ ve onun etrafında şekillenen duygu birliğimiz 1000 yıldan bu yana hiç sönmedi. 1000 yıldır ilahi bir nağme gibi semaya yükselen, bereketli bir tohum gibi toprağa kök salan işte bu duygu birliğimiz devlette bilgeliğe, millette irfana dönüşerek bizi bugüne kadar adalet ve kardeşlikte birleştirdi. Bundan sonra da birleştirmeye devam edecek. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz ebediyen devam edecek, kimsenin bu güzelliği bozmaya gücü yetmeyecek.

Bu toprağın ve insanımızın mayasında, yüce Peygamberimiz’in yolunu izleyen marifet ehlinin, Allah dostlarının manevi mirası var. Bizim medeniyetimizin mayası aşktır, ilimdir, irfandır. Ecdadın şahs-ı manevisi bu millete, bu milletin tek tek evlatlarında yaşamaktadır. Bütün mesele, geçmişi unutmadan, tarihi doğru okuyarak geleceğe bakmaktır.

Seyitgazi vefa yurdudur. İnancımıza vefa, tarihe vefa, toprağa vefa, ecdada vefa, kardeşlerimize vefa, yaratılış gayemize vefa… Hepimiz bu dünyaya geldik, ömrümüz bitecek ve gideceğiz. Önemli olan, geride hayırla yâd edilecek bir eser, bir hatıra, bir iz bırakmak, önemli olan bu baki kubbede, Battalgaziler, Mevlanalar, Yunuslar, Hacı Bektaş-i Veliler gibi hoş bir seda bırakmaktır.

Göreve geldiğimiz günden beri hizmet ve çalışmalarımızı bu duygu ve düşüncelerle gerçekleştirmeye gayret ettik, bundan sonra da edeceğiz. Geçmişine sahip çıkıp, geçmişinden beslenip, geçmişin izini sürüp, geleceğe dönük adımlar atmak hep şiarımız oldu. Ve buradan hareketle belediyemizin 100. yılında, bize kalan zengin kültürel mirasın ışığında ilçemizde dev yatırımlara imza atıyoruz.

Seyitgazi artık herkesin ilgisini çeken, sürekli büyüyen, değerlenen ve geleceğe daha umutla bakan bir ilçe haline geldi. Bunun en önemli sebebi sizlerin duası ve destekleri. Allah, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılsın.

Birlikte dirlik vardır. Biz, kültürün, tarihin, coğrafyanın dokuduğu sağlam bir bağla birbirimize bağlıyız. Asırlardan beri kardeşiz, ebediyen de kardeş kalacağız. Allah, kardeşlik ruhumuzu yaralamak isteyenlere ebediyen fırsat vermesin. Milletimizi, ülkemizi, medeniyetimizi ilelebet payidar kılsın.

Sevgi ve muhabbetle…

Hasan Kalın

Seyitgazi Belediye Başkanı

 

 

 

 

1980 yılında Seyitgazi İlçesinde doğdu. İlköğrenimini Kesenler Köyü İlköğretim Okulu´nda bitirdikten sonra, orta öğrenimini Seyitgazi Ortaokulu´nda ve lise öğrenimini de Seyitgazi Sağlık Meslek Lisesi´nde bitirdi.

Üniversite öğrenimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünde tamamladı. 2007 – 2010 yılları arasında Ak Parti İl Gençlik Kolları Teşkilatında çeşitli görevler aldıktan sonra Gençlik Kolları İl Başkanlığı yaptı.

2005 – 2010 yılları arasında kendi şirketini kurarak ticaretle uğraştı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi İlaç Klinik Araştırmaları Etik Kurulu üyeliği, Tüketiciyi Destekleme Derneği Kurucu Üyeliği ve Eskişehir İl Özel İdaresi Spor Kulübü yöneticiliği yaptı.

Eskişehir İl Özel İdaresi İmar ve İnşaat Daire Başkanlığı´nda Maden Mühendisliği ve Ruhsat ve Denetim Müdürü görevlerinde bulundu.

2014 yerel seçimlerinde Seyitgazi Belediye Başkanı seçilen Hasan KALIN; evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Pin It on Pinterest

Share This