Park, Bahçe ve Temizlik

Belediyemiz Fen İşleri bünyesinde bulunan park bahçeler birimi 51 mahallede bulunan park bahçe ibadethanelerin ve türbelerin çevre düzenlemeleri ve ağaçlandırma işlerini yürütmektedirler.
Temizlik işleri birimi ise bütün mahallelerde buluna çöp toplama hizmetleri ile beraber cadde, sokak ve boş arazilerin temizliklerini sağlamaktadırlar. İlçemizde yaklaşık 1300 adet çöp konteynırı bulunmaktadır. Bunların 200 tanesi Seyitgazi merkezde, 300 tanesi Kırka merkezde 800 tanesi ise muhtelif mahallelerde bulunmaktadır. Belirli plan ve program dahlinde düzenli olarak çöpler toplanmaktadır.
Yaz sezonda ise sinek, larva ve haşerelerle mücadele kapsamında 1632,40 km2’lik alan. İlaçlanmaktadır. Dere yatakları, hayvan gübrelikleri, bataklıklar, çöp konteynırları bunlara dâhildir.
Park ve Bahçeler ekibimiz 2014 ve 2017 yıllarında
Seyid Battal Gazi türbesinin çevre düzenlemesini, Kıl Çadır ve Seyir Terası çevre düzeni ağaçlandırması, çimlendirilmesi işlerini gerçekleşirmişlerdir.
Üryan türbesi, Sücaddin Veli türbelerininde çevre düzenlemelerini gerçekleştirmiştir.
İlçemiz genelinde bulunan ibadet hanelerinde çevre düzenlemelerini yapmışlardır.
İlçe halkımızın aileleri ile birlikte hoşça vakit geçirip piknik yaptıkları alanların bakım ve temizlik görevlerini de yerine getirmektedir.
Arazöz yardımı ile mahalle çeşmeleri açılarak aktif hale getirilmiştir.
Avdan tepesinde bulunan AY-YILDIZ’ın boyası yapılarak yabani otlardan arındırılmıştır.
Seyitgazi merkezde kazılan yerlerin rotmix ile kapatılması.
İftar programlarının yapıldığı mahallelerde program önce ve sonrası çevre düzenlemesinin sağlayarak iftar sonrası çevre temizliğini yapmaktadırlar.
Yıkılan Emniyet binasının yerine yeni parkın yapılması
Park bahçeler birimimiz ilçemiz genelinde yaklaşık 45.256 m2 yeşil alan yapmıştır. Yine park ve bahçe birimimiz ilçemizde 2000 adet mazı, 1000 alev dikeni ve yaklaşık 1500 adet süs bitkisi dikerek ilçemizin doğal güzelliklere kavuşmasına katkıda bulunmuştur.

Pin It on Pinterest

Share This