Yol Yapım, Bakım, Onarım

Belediyemiz sorumluluk alanında bulunan ve mevcut yol ağında bulunan 51 mahallenin bağlantı yollarını stabilize, kilitli parke taş ve asfalt yama olarak yapmaktadırlar yol ekibi 2014 yılından itibaren her yıl ortalama yaklaşık 100 km stabilize yol yapmaktadır.
Kış döneminde ise karla mücadele kapsamında gece gündüz vatandaşlarımızın mağdur olmaması için yol açma çalışmalarına devam edilmektedir.

İlçemiz Göcenoluk, Çatören, Kümbet, Cevizli, Soğulcak, Bardakçı, Çukurca, Akin, Sarayören, Kümbet Mahallelerimizde 23340,41 m2 Kilitli Beton Parke taşı ve 3417,50 metre Beton Bordür Taşı döşenmiştir. Ayrıca ilçe merkezine ise 70.000 m2 Kilitli Beton Parke taşı döşenmiştir.

Kolay kullanımı uzun ömrü ve az masraflı oluşu, beton parke taşlarını en ekonomik malzeme haline getirmiştir. Altyapı çalışmalarında beton parke taşları, zayiat vermeden sökülerek tekrar kullanılabilir. Bu özellikleri nedeni ile de en ekonomik kaplama elemanıdır.
Uzun yıllar her türlü doğa şartlarına ve ağır yüke dayanan beton parke taşlarının sağlamlığı ve uzun ömrü artık herkes tarafından onaylanmaktadır. Beton parke taşları ve dekoratif taşlar %5 ten daha az bir emiciliğe sahip olduğundan asfalt ve diğer kaplama malzemelerinden oldukça uzun ömürlüdür. Bu sayede malzemenin ömrüne ve görüntüsüne en çok zarar veren tuzlar ve kimyasal maddelerin zararlı etkileri en aza inmektedir.

2017 yılı içerisinde üretime başlayan Belediyemizin taş üretim tesisi günde yaklaşık 1000 m2 üretim yaparak dışa olan bağımlığı asgari düzeye indirerek vatandaşlarımızdan gelen taleplere daha hızlı ve daha etkin hizmet sağlamaktadır. Taş Üretim tesisimiz Belediyemiz Kilitli beton parke taşı ihtiyacını % 100 karşılayacak kapasiteye sahiptir.

Fen İşleri Müdürlüğümüz Eskişehir İl Afet Müdürlüğü ile koordinasyon halinde çalışarak Türkiye genelinde oluşabilecek her türlü doğal Afetle mücadelede anında ve zamanında müdahale edebilmek için 7 / 24 araç gerek ve personeli ile birlikte hazır beklemektedir.

Pin It on Pinterest

Share This